בדיקת מז"חים

בכל הקשור למי שתיה במדינת ישראל, ניתן לומר כי איכות המים גבוהה מאוד וזאת אודות למערכות ניקוי וחיטוי של מאגרי המים השונים הפזורים ברחבי הארץ ומספקים מי שתיה מסוננים מחיידקים ומזהמים שונים אשר נמצאים במים ובעיקר במאגרי מים. חשוב מאוד לשמור על איכות המים שתהיה גבוהה ואיכותית ושלא תפגע בבריאות אזרחי המדינה אך יחד עם זאת, ישנו מצב בו איכות המים עלולה להינזק וזאת עקב מצב שנקרא מז"חים.

משמעות המז"חים, היא שזרם המים חוזר בחזרה אל המקום ממנו הוא יצא כלומר, המים אשר יצאו ממאגרי המים אל המפעלים השונים, חוזרים בחזרה אל מאגר המים, ביחד עם כל החיידקים והמזהמים השונים מהמפעלים. מדובר במזהמים אשר ברגע שהם יבואו במגע עם בני אדם ויחדרו אל הגוף בזמן שתיית המים, עלול יהיה לקרות אסון בריאותי גדול מאוד. על מנת להילחם בתופעה של מז"חים, יש לבצע בדיקת מז"חים אחת לכמה חודשים, על מנת להבטיח את תקינותם ולמנוע מצב כי הם אינם יבצעו את תפקידם ויאפשרו חזרה של מים אל תוך המאגרים השונים.

החובה על התקנת מז"חים

אחת התקנות היותר חשובות שהוציא משרד הבריאות ונוגעות באופן ישיר לאיכות המים בישראל, היא התקנה אשר מחייבת התקנת מז"חים והיא נוגעת הן למגזר העסקי הכולל את ענף החקלאות, טכנולוגיה, תעשייה, בתי חרושת ועוד מגוון עסקים אשר ללא מז"חים, עלולים להעביר חומרים רעילים ומזהמים בחזרה על מאגרי המים ולפגוע בציבור שלם. 

בנוסף, התקנות מחייבות גם את המגזר הפרטי כאשר ההתייחסות היא לאנשים אשר מתגוררים בבתים פרטיים ועלולים להחדיר רעלנים ומזהמים מהמערכות השונות בבית ובגינה אל תוך הצינורות אשר מובילים את המים אליהם. התקנות של משרד הבריאות, מחייבות כל בעל עסק או בית פרטי, להחזיק מז"חים תקינים ואף לבדוק אותם מידי כמה חודשים ובכך למנוע כל תקלות בהן, אשר עלולות להוביל לאסון גדול.

צור קשר בווצאפ
Send via WhatsApp